ساخت بنای هوشمند

در حالی‌که هوشمند سازی ساختمان آسایش و رفاه بیشتری را برای ما به ارمغان می‌آورد، اجرای آن پیچیدگی‌هایی نیز دارد که نیاز به نیروی متخصص و کارآمد در این زمینه دارد.
متخصصین ما در شرکت برج نیرو پردازش می توانند به شما کمک کنند تا بدون نیاز به درک پروتکل ها واصول انتخاب و نصب تجهیزات هوشمند، به ساختمان دلخواه خودتان دست پیدا کنید.
هر چه با فناوری پیچیده‌تری سروکار داشته باشیم به دانش و مهارت بیشتری نیز برای استفاده از مزایای آن فناوری نیاز داریم
فناوری هوشمند سازی می‌تواند شبکه گسترده‌ای از تجهیزات هوشمند مختلف را شامل شود که برای ایجاد محیط امن، راحت و کارآمد به طور یکپارچه با یکدیگر عمل می‌کنند.

مفهوم هوشمندسازی ساختمان

مفهوم هوشمند سازی ساختمان به فرآیندی اشاره دارد که در آن تجهیزات مختلف موجود با تجهیزات هوشمند و قابل کنترل جایگزین می‌شوند. در یک ساختمان هوشمند، وسایل الکترونیکی به طور یک‌پارچه با یکدیگر در ارتباط هستند و به طور خودکار یا از راه دور قابل تنظیم هستند. بهتر است تا برای توضیح بهتر تعریف هوشمندسازی ساختمان از یک مثال استفاده کنیم. برخی افراد پیش از مسافرت یکی از چراغ‌های ساختمان را روشن می‌گذارند که علاوه بر اتلاف برق به دلیل روشن ماندن چراغ در طول روز، عملکرد خوبی در شبیه‌سازی رفتار یک انسان و جلوگیری از سرقت ندارد.
ساختمان هوشمند امکان کنترل روشنایی از راه دور را برای مالک ساختمان فراهم می‌کند؛ بنابراین می‌توانید چراغ‌های ساختمان را از هر نقطه‌ای به طور طبیعی و بهینه خاموش و روشن کنید. همچنین امکان استفاده از سنسورهای تشخیص حرکت برای کنترل هر چه بهتر روشنایی و یا تعریف سناریوهای هوشمند سازی ساختمان برای شرایط مختلف مانند خروج از ساختمان، خاموشی شب، سناریو ورود مهمان و غیره نیز وجود دارد.

فواید هوشمند سازی ساختمان

 • افزایش آسایش و رفاه:
  تجهیزات هوشمند به سادگی و حتی از راه دور یا به طور خودکار کنترل می‌شوند. ساختمان هوشمند می‌تواند دمای محیط را بر اساس خواسته ما تنظیم کند و بسیاری از کارهای خسته کننده و تکراری به طور خودکار انجام شوند. حتی خاموش کردن چراغ‌های اضافی تنها با یک ضربه به پنل لمسی یا گوشی هوشمند امکان پذیر می‌شود.
 • کاهش مصرف انرژی:
  ساختمان هوشمند را می‌توانیم طوری تنظیم کنیم که انرژی را به طور بهینه مصرف کند. مثلاً تنها زمانی که سنسورهای تشخیص حرکت حضور یک فرد را در اتاق تشخیص دهند، چراغ‌ها روشن شوند یا زمانی که دمای محیط ساختمان به سطح مطلوبی رسید، سیستم گرمایش یا سرمایش خاموش شود. اگر فراموش کردیم تا درب و پنجره را ببندیم، ساختمان هوشمند این موضوع را به ما اطلاع می‌دهد.
 • افزایش امنیت:
  تجهیزات امنیتی مورد استفاده در هوشمند سازی خانه شامل سنسورهای تشخیص حرکت، دوربین‌های نظارتی، سنسورهای درب و پنجره و غیره حرکات مشکوک را گزارش می‌دهند. از آنجایی که تمامی تجهیزات امنیتی خانه هوشمند به اینترنت متصل هستند از راه دور می‌توانید از همه اتفاقات ساختمان مطلع شوید.
 • کنترل تجهیزات ساختمان از راه دور:
  شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در زمان خروج از ساختمان فراموش کنید تا وسایل الکترونیکی را خاموش کنید، درب و پنجره را ببندید یا یکی از ساکنین پشت درب مانده باشد. تجهیزات هوشمند به سادگی از راه دور کنترل می‌شوند و به سادگی می‌توانید پریزهای هوشمند را قطع کنید، چراغ‌ها را خاموش کرده و درب ورودی را از راه دور باز کنید.
 • ارزش افزوده برای ساختمان:
  وجود تجهیزات هوشمند در هر ساختمانی یک مزیت محسوب می‌شود. به طور منطقی ساختمان‌های هوشمند ارزش بیشتری در مقایسه با بناهای معمولی دارند.